Zeynep POLAT

Başaran Hukuk Bürosu

Burslu öğrenim gördüğü Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan POLAT, gerek üniversite eğitimi sırasında gerekse mezun olduktan sonra katıldığı birçok akademik yarışma ve programlar ile ulusal ve uluslararası alanda çeşitli çalışmalarda bulunmuştur.
Katıldığı akademik programlar ve aldığı sertifikalarla İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında uzmanlaşan POLAT, ulusal ve uluslararası alanda çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren birçok şirkete bireysel iş hukuku, toplu iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku alanlarında danışmanlık hizmeti vermekte olup, şirketlerin taraf oldukları dava ve uyuşmazlıkların çözüme ulaşmasında çalışmalar yürütmektedir.
Resmi stajını tamamladıktan sonra 2015 yılında Başaran Hukuk bünyesine avukat olarak katılan POLAT, ağırlıklı olarak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Tazminat Hukuku, Kira Hukuku, Tüketici Hukuku, Vergi ve İdare Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.
İş Hukuku alanında bilirkişilik eğitimi alan ve alacak hesaplamasında uzmanlaşan POLAT, işçilik alacağı istemli arabuluculuk ve dava süreçlerinde talep edilebilecek alacakların hesaplamasını yaparak uyuşmazlığın hızlı ve etkin çözümüne katkı sağlamaktadır.
İkinci üniversite tercihleri doğrultusunda Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nden 2014 yılında mezun olan POLAT, İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji eğitimine devam etmektedir.
Uzmanlık Alanları: İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku, Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Tazminat Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması, Kira Hukuku, Tüketici Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, Şirketler Hukuku, Kooperatifler Hukuku, Medya Hukuku, Vergi ve İdare Hukuku, Dava ve Uyuşmazlık Çözümü
Seminer ve Sertifikalar:

  • Konkordato Komiserliği Temel Eğitimi, İbn Haldun Üniversitesi, 2019.
  • Bilirkişilik Temel Eğitimi, T.C. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, 2017.
  • İş Hukuku’nda Bilirkişilik Sertifika Programı, Bilgi Üniversitesi, 2015.
  • Avrupa Birliği Hukuku –AİHM dava dinleme, Avrupa Konseyi, Birleşmiş Milletler- Sertifika Programı, Bahçeşehir Üniversitesi IGUL, 2012.
  • Tüzel Kişilerin Cezalandırılabilirliği ve İnsan Hakları, Bahçeşehir Üniversitesi IGUL, 2010.
  • Serbest Dolaşım Hakkı, Bahçeşehir Üniversitesi IGUL, 2009.

Akademik Yarışmalar & Ödüller:

  • Konusu “Siyasal Katılım Hakkı” olan Anayasa Yazım Yarışması Birinciliği, Bahçeşehir Üniversitesi, 2009.
  • Konusu “Milletvekili Dokunulmazlıkları” olan Anayasa Yazım Yarışması Birinciliği, Bahçeşehir Üniversitesi, 2009.

Yabancı Dil: İngilizce, Japonca